7. Niedziela Zwykła

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
  1. Kończy się czas zwykły w roku liturgicznym. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post.
  2. W Środę popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 16.00 w Ryczeniu, o 17.30 w Starej Górze i o19.00 w Osetnie.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w czwartki w Starej Górze, w piątki w Ryczeniu i w soboty w Osetnie w godzinach, o których zwykle rozpoczynają się Msze Święte.
  4. Gorzkie Żale odprawimy w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołachw ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych, a w niedziele 8 marca o godzinie 15.00 w Osetnie.
  5. Dziś jeszcze można nabyć kawę orkiszową w cenie 10 zł. w formie cegiełki na Misje w Afryce. Wesprzemy w ten sposób Księdza Mariana Szatkowskiego na misji w Solimde w Togo.
  6. 29 lutego o godzinie 19.30 w parafii Świętej Faustyny w Górze rozpocznie się cykl Nauk Przedmałżeńskich
  7. 22 marca rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Tobiasz z Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku z Kobylina.
  8. Zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy 28 marca do Sanktuarium Maryjnego w Osiecznej i w Kobylinie oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w sobotę po Mszy Świętej.
  10. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  11. W tym tygodniu przeżywamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.