2. Niedziela Wielkiego Postu

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!

1. Naszą modlitwą ogarniamy dziś szczególnie wszystkie kobiety wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

2. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w czwartki w Starej Górze, w piątki w Ryczeniu i w soboty w Osetnie w godzinach, o których zwykle rozpoczynają się Msze Święte.

3. Gorzkie Żale odprawimy dziś o godzinie 15.00 w Osetnie a za tydzień 15 marca w Starej Górze.

4. W Wielkim Poście umacniamy naszą wiarę poprzez post, modlitwę i jałmużnę. Tę ostatnią możemy wypełnić wspierając dzieła Caritas. Po Mszy Świętej można nabyć paschaliki małe w cenie 6 zł. duże po 14 zł i baranki z białej czekolady po 5 zł. Są też skarbonki i torby miłosierdzia. W tym roku Torby Miłosierdzia przekażemy do  Przytuliska dla bezdomnych w Żukowicach, dlatego proszę aby znalazły się w nich środki czystości, kosmetyki dla mężczyzn, pościele, ręczniki.

5. 22 marca rozpoczną się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Tobiasz z Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku z Kobylina.

6. Zapraszam na wyjazd pielgrzymkowy 28 marca do Sanktuarium Maryjnego w Osiecznej i w Kobylinie oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w sobotę po Mszy Świętej.

8. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.