3. Niedziela Wielkiego Postu

„W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: «Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu».

1. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga by uwolnił świat od epidemii.

2. W związku z sytuacją jaką przeżywamy ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny wydał zarządzenia, które informują o dyspensie od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej do 29 marca, w Mszach Świętych nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób, znak pokoju przekazujemy poprzez skinienie głową, zachowujemy podstawowe zasady higieny często myjąc ręce, pozostajemy w naszych domach.

3. Msze Święte w tygodniu będą odprawiane jak dotychczas. Pół godziny przed każdą Mszą Świętą w tygodniu będzie okazja do spowiedzi. Odwołane zostają rekolekcje parafialne a nabożeństwo Gorzkich Żali odśpiewamy w czasie niedzielnych Eucharystii w poszczególnych kościołach.

4. W Wielkim Poście umacniamy naszą wiarę poprzez post, modlitwę i jałmużnę. Tę ostatnią możemy wypełnić wspierając dzieła Caritas. Po Mszy Świętej można nabyć paschaliki małe w cenie 6 zł. duże po 14 zł i baranki z białej czekolady.

5. Zachęcam wszystkich Parafian do gorliwej modlitwy w domach. Odmawiajmy codziennie różaniec najlepiej wspólnie całymi rodzinami.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w sobotę po Mszy Świętej.

7. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.