Wielkanoc Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu.

1. Chrystus zmartwychwstał! Ta prawda dzisiaj brzmi jeszcze mocniej niż zwykle. Jezus zwyciężył śmierć. Dlatego przed nami perspektywa życia wiecznego. Cieszmy się tą wielkanocną radością i prośmy Chrystusa obecnego pośród nas aby umocnił naszą wiarę, dał nam mocną nadzieję i ożywił naszą miłość do Boga i bliźnich.

2. Przeżywamy trudny czas obawy i lęku przed chorobą. Martwimy się o naszych bliskich. Powierzajmy te wszystkie troski Panu Bogu w modlitwie. Wzywajmy pomocy Matki Najświętszej i Świętych, szczególnie naszych patronów.      

3. Obowiązują nas nadal ograniczenia związane z epidemią wydawane przez władze  świeckie jak również zarządzenia wydane przez Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego  Józefa Kupnego, które informują o dyspensie od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej do odwołania. W Mszach Świętych nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, znak pokoju przekazujemy poprzez skinienie głową, zachowujemy podstawowe zasady higieny często myjąc ręce, pozostajemy w naszych domach.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę po Mszy Świętej.                                                                                                                             

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii przesyłane za pośrednictwem konta bankowego