2. Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»
Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»

1. Dzisiejszy dzień, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia grzesznikom.

2. Przeżywamy trudny czas obawy i lęku przed chorobą. Martwimy się o naszych bliskich. Powierzajmy te wszystkie troski Panu Bogu w modlitwie. Wzywajmy pomocy Matki Najświętszej i Świętych, szczególnie naszych patronów.      

3. Obowiązują nas nadal ograniczenia związane z epidemią wydawane przez władze  świeckie jak również zarządzenia wydane przez Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego Józefa Kupnego, które informują o dyspensie od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej do odwołania. W Mszach Świętych od jutra może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. 

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.                                                                        

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem konta bankowego.