4. Niedziela Wielkanocna

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Prośmy o liczne i święte powołania do kapłaństwa i zakonu.

2. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych, cierpiących, zrozpaczonych i umierających. Powierzajmy te wszystkie troski Panu Bogu. Wzywajmy pomocy Matki Najświętszej i Świętych, szczególnie naszych patronów. Prośmy szczególnie o prawdę we wszystkich sferach naszego życia a szczególnie w informacjach medialnych. Bądźmy też bacznymi, roztropnymi i mądrymi obserwatorami.

3. Obowiązują nas nadal ograniczenia związane z epidemią wydawane przez władze  świeckie jak również zarządzenia wydane przez Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego  Józefa Kupnego, które informują o dyspensie od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej do odwołania. W Mszach Świętych może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła

4. Rozpoczął się miesiąc maj. Jak co roku po Mszy Świętej będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwie majowym przed Najświętszym  Sakramentem odmawiając Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

5. Otrzymaliśmy podziękowanie ze Schroniska dla osób bezdomnych im. Świętej Siostry Faustyny w Żukowicach za przekazane dary. Bardzo serdecznie   dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek Świętego Floriana, patrona strażaków i hutników, w środę Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

7. Do Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zwracam się z prośbą o kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Proszę o sugestie i propozycje dotyczące Uroczystości I Komunii.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem konta bankowego.