5. Niedziela Wielkanocna

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele

1. Kolejna niedziela gromadzi nas wokół Chrystusowego Ołtarza. Chrystus jest drogą do pełni życia i zaprasza nas byśmy nią podążali umocnieni Pokarmem   z nieba, którym jest On sam.

2. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Dziś miały się odbyć wybory na urząd Prezydenta RP na kolejne 5 lat. Przeszkodził w tym stan epidemii oraz brak zgody wśród polityków. Módlmy się o rozsądek i uczciwą troskę o losy naszej Ojczyzny dla tych, którzy zostali przez naród do tego wybrani.

3. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa Majowe, które odprawiamy po Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, w czwartek święto Świętego Macieja , Apostoła, w sobotę święto Świętego Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

5. Większość  Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej już się ze mną skontaktowała. W tym tygodniu prześlę dzieciom pierwsze treści i materiały które pomogą dobrze przygotować się do Uroczystości I Komunii.

6. W związku z  zaistniałą sytuacją epidemii przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa w naszej Archidiecezji może być prowadzone poprzez komunikatory internetowe. Pełny cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 11 maja 2020 r. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni  Tam też znajdują się szczegółowe informacje.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem konta bankowego.