11. Niedziela Zwykła

Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.

1. Dzisiaj kolejna niedziela w naszym życiu. Niech to będzie okazja do ożywienia naszej miłości do Pana Boga i naszych bliźnich.

2. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po Mszy Świętej w dni powszednie.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w środę Świętego Alberta Chmielowskiego, Zakonnika, w piątek  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W piątek w kościele w Ryczeniu będziemy przeżywali uroczystość odpustową. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 16.30.

5. Dziękuję wszystkim Parafianom za udział w procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie poszczególnych ołtarzy oraz wykoszenie terenu przy kościele.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

8. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek o 19.00  i w sobotę o 17.00 dla dzieci z Osetna i Ryczenia oraz w środę o 17.00 i w czwartek o 16.00 dla dzieci ze Starej Góry.

9. Poświęcenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała w środę w Osetnie, w czwartek w Starej Górze i w piątek w Ryczeniu.

10. Proszę o potwierdzenie wyjazdu na wypoczynek nad morze do Rewala przez osoby które się zapisały.