15. Niedziela Zwykła

Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.

1. Wczoraj minęła 77 rocznica krwawej niedzieli, która jest symboliczną datą ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Pamiętajmy o ofiarach polecając ich miłosierdziu Bożemu.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła  w poniedziałek przeżywamy wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę Świętego Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. 

3. W dniach od 4 do 6 sierpnia organizuję pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt to 450 zł. 

4. Kancelaria parafialna czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej.

5. Spowiedź Święta przed każdą Mszą Świętą w niedzielę i w dni powszednie. 6. W najbliższy wtorek Msza Święta w Starej Górze będzie odprawiona o godzinie 19.00.

7. W niedzielę 26 lipca w kościele w Starej Górze będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 12.30. O godzinie 12.00 z Włodkowa Górnego wyruszy piesza pielgrzymka do kościoła w Starej Górze.                                                                                        

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.