19. Niedziela Zwykła

Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym

1. W tym tygodniu w sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panna. Msze Święte będą sprawowane w Starej Górze, Ryczeniu i Osetnie jak w każdą niedzielę, natomiast w Rogowie Górowskim Msza Święta będzie o godzinie 14.00 i będzie to dla dzieci z Rogowa Uroczystość I Komunii Świętej.

2. Sierpień to także miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcam do abstynencji.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła  przeżywamy w poniedziałek wspomnienie Świętego Wawrzyńca, Diakona i Męczennika, we wtorek wspomnienie Świętej Klary, Dziewicy, w piątek Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i sobotę  po Mszy Świętej. 

5. Spowiedź Święta przed każdą Mszą Świętą w niedzielę i w dni powszednie.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

7. Zapowiedź przedślubna II : Patrycja Panek zam. Stara Góra i Kamil Małachowski zam. w Górze.