Uroczystość Wszystkich Świętych

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na dotkliwe ograniczenia nie będzie procesji i nabożeństw na cmentarzach tego dnia. Będę się modlił za naszych zmarłych na cmentarzu w Ryczeniu we wtorek o godzinie   16.00 i w środę w Osetnie o godzinie 17.00.
  2. Papież Franciszek ogłosił, że można uzyskać odpust zupełny nawiedzając groby bliskich, modląc się w intencji zmarłych i Ojca Świętego oraz przyjmując tego dnia Komunię Świętą przez cały miesiąc listopad. 
  3. Zapraszam do włączenia się do ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic nieba” Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej. Codziennie od dziś czyli 1 listopada do niedzieli 8 listopada zapraszam na godzinę 20.30 do kościoła parafialnego w Osetnie wszystkich którzy chcą się dołączyć do tej wspólnej modlitwy. Będziemy odmawiać Różaniec przed Najświętszym Sakramentem a modlitwę zakończymy apelem Jasnogórskim. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl
  4. Przez cały listopad będziemy się modlili za naszych zmarłych w modlitwach wypominkowych, które będą poprzedzały Msze Święte w tygodniu.
  5. W piątek odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu  czynna w środę i w  sobotę po Mszy Świętej.  
  7. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.                     
  8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy w poniedziałek  wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w środę Świętego Karola Boromeusza, Biskupa.                                                                                    
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.