17.01.2021 – II Niedziela w ciągu roku

Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników

1. Dziś przeżywamy II niedzielę czasu zwykłego.
  2. Odwiedziny duszpasterskie w ramach kolędy odbywają się  na zaproszenia.
  3. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek po Mszach Świętych na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  4. Firma, która współpracuje ze stowarzyszeniem wspierającym misje w Afryce organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie go można przywieść i złożyć w Osetnie pod wiatą na boisku przy plebanii. Najlepiej to uczynić 25 lub 26 stycznia do godziny 14.00.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy we wtorek Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa a w czwartek Świętą Agnieszkę, Dziewicę i Męczennicę.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.