31.01.2021 – IV Niedziela w ciągu roku.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim rodzinom, które zaprosiły mnie do swoich domów. Dziękuję za wspólną modlitwę, ciekawe rozmowy i wsparcie w postaci składanych ofiar na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
  2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy w naszej parafii 750 zł. na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  3. Dziękuję za udział w akcji na rzecz Misji w Afryce polegającej na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o 16.00 w Ryczeniu, o 17.00 w Starej Górze i o 18.00 w Osetnie. Proszę zabrać ze sobą świece gromnice.
  5. W środę wspomnienie Świętego Błażeja. Na zakończenie Mszy Świętej będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo, które przyjęte w duchu wiary ma strzec przed wszelkimi chorobami gardła.
  6. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną w ich domach z okazji I Piątku miesiąca.
  7. 5 lutego w dzień wspomnienia Świętej Agaty w kościołach święci się  chleb, sól i wodę, by za pośrednictwem świętej, chroniły domy od nieszczęść, klęsk żywiołowych, a przede wszystkim od ognia.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  9. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  10. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, w środę wspomnienie Świętego Błażeja, w piątek Świętej Agaty, Dziewicy i Męczennicy, w sobotę Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.