14.02.2021 – VI Niedziela w ciągu roku.

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić ». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony». Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.

 1. Wspierajmy naszą modlitwą 11 letniego Stasia Karlińskiego. Prośmy Pana Boga dla niego o powrót do zdrowia. Dziękuję za wsparcie finansowe dla Stasia udzielone  w ubiegłą niedzielę. Zgodnie z zapowiedzią będzie to można uczynić również dzisiaj składając ofiarę do puszki po Mszy Świętej. Bóg zapłać za modlitwy i ofiary.
 2. W środę rozpoczynamy liturgiczny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione w Ryczeniu o godzinie 16.00, w Starej Górze o godzinie 17.00 i w Osetnie o godzinie 18.00.
 3. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które będą w naszych kościołach w czwartki o godzinie 17.00 w Starej Górze, w piątki o godzinie 16.00 w Ryczeniu i w soboty o godzinie 18.00 w Osetnie.
 4. W Niedziele Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali   z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym roku to nabożeństwo będziemy odprawiali o godzinie 17.00. W najbliższą niedzielę w Osetnie, następnie w Starej Górze i w Ryczeniu. 
 5. 26 lutego rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Stanisław, Redemptorysta z Głogowa. Msze Święte w czasie rekolekcji w piątek i sobotę będą sprawowanie o 16.00 w Ryczeniu, o 17.30 w Starej Górze i o 19.00 w Osetnie. Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę w czasie rekolekcji będą naszym podziękowaniem Ojcu Rekolekcjoniście.  
 6. Zachęcam do podarowania 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Oaza, którego celem jest wybudowanie domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. KRS Stowarzyszenia – 0000503238 
 7. W I Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021 r. będziemy gościli w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa. Po Mszy Świętej będzie można wesprzeć działalność zgromadzenia ofiarą składaną do puszek.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej. 
 9. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.  
 10. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Niech nie zabraknie naszej osobistej modlitwy w tej intencji.                                                          
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.