28.03.2021 – VI Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

A zasłona przybytku rozdarła się na dwoje, z góry na dół. Setnik zaś, który stał naprzeciw Niego, widząc, że w ten sposób wyzionął ducha, rzekł: I. Istotnie, ten człowiek był Synem Bożym.

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 2. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie sprawowana w kościele parafialnym w Osetnie. Początek Liturgii w każdy dzień Triduum Paschalnego o godzinie 18.00.
 3. W Wielką Środę odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Proszę zgłosić tych chorych, których nie ma na liście odwiedzanych w I piątki miesiąca,  a którzy chcieliby przystąpić do Spowiedzi i Komunii Świętej. 
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy po Liturgii Wielkiego Czwartku do godziny 22.00 oraz w Wielki Piątek od godziny 10.00 do 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie po Liturgii Wielkiego Piątku do godziny 22.00 i w Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 18.00. W Wielki Piątek o godzinie 15.00 będzie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. Święcenie pokarmów wielkanocnych o godzinie 10.00 i 12.30 w Osetnie,   o 10.15  w Goli Górowskiej, o 10.30 w Osetnie Małym, o 10.45 w Kietlinku,  o 11.15 w Ryczeniu, o 11.45 w Starej Górze i o 12.15 w Rogowie Górowskim.
 6. Msza Święta Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godzinie 6.00 w Niedzielę Wielkanocną w Osetnie.
 7. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. 
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dzisiaj w Ryczeniu o godzinie 17.00.  
 9. Są jeszcze do nabycia paschaliki w cenie 4 zł. 
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jedynie w środę po Mszy Świętej wieczornej.
 11. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.