16.05.2021 – Wniebowstąpienie Pańskie.

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy Świętej w dni powszednie. 
  3. W niedzielę 23 maja przy naszych kościołach będzie można nabyć ciasto w ramach zbiórki na leczenie chorej mamy trojga dzieci. Jeżeli są też chętni, by dołożyć także swój wypiek, to można to uczynić w sobotę 22 maja w godzinach od 16.00 do 18.00 w świetlicy w Starej Górze.  
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie w poniedziałek Świętego Andrzeja Boboli, we wtorek Świętego Stanisława Papczyńskiego, w piątek Świętego Jana Nepomucena i w sobotę Świętej Rity z Cascii. W czasie Mszy świętej w sobotę zostaną poświęcone róże Świętej Rity.
  7. W minionym tygodniu  pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Mieczysława Pastusiaka.  Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.