23.05.2021 – Zesłanie Ducha Świętego.

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się liturgiczny czas Wielkanocny.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy bezpośrednio po Mszy Świętej w dni powszednie. 
 3. Dziś przy naszych kościołach można nabyć ciasto w ramach zbiórki na leczenie chorej mamy trojga dzieci. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę oraz za trud przygotowania tej zbiórki.
 4. 3 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Natomiast uroczysta procesja do czterech ołtarzy będzie miała miejsce w Osetnie po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Zjednoczmy się w tym dniu wokół kościoła parafialnego. Bardzo proszę również, by przygotować ołtarze przy kościele w Osetnie. I ołtarz – mieszkańcy Osetna, Osetna Małego i Kietlinka,  II – mieszkańcy Goli Górowskiej i Rogowa Górowskiego, III – mieszkańcy Starej Góry i   IV – mieszkańcy Ryczenia.
 5. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12.00 w Osetnie dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej będą przeżywały swoją rocznicę.
 6. Zachęcam również rodziców, by przyprowadzili na procesję swoje dzieci. Dziewczynki, by przed Najświętszym Sakramentem sypały kwiaty a chłopcy by dzwonili dzwonkami.
 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
 8. 5 czerwca zapraszam na pielgrzymkę do Jakubowa do Sanktuarium Świętego Jakuba oraz Kolegiaty w Głogowie. Natomiast 19 czerwca zapraszam na pielgrzymkę do Krzeszowa do Sanktuarium Świętego Józefa. Zapisy w zakrystii.
 9. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
 10. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy wspomnienie w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w środę wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, Prezbitera, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.    
 11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.