18.07.2021 – XVI Niedziela w ciągu roku.

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco»

1. Dzisiaj w Osetnie o godzinie 13.30 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej.
  2. Za tydzień 25 lipca przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Jakuba Apostoła w Starej Górze. Msza Święta odpustowa o godzinie 13.00. O 12.30 do kościoła w Starej Górze wyruszy piesza pielgrzymka. W tym roku przejdziemy od gazowni do kościoła.
  3. 25 lipca Msza Święta w Osetnie będzie odprawiona o godzinie 9.00. Po każdej Mszy Świętej tego dnia odbędzie się poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa patrona kierowców.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w czwartek Święto Świętej Marii Magdaleny, w piątek święto Świętej Brygidy, Zakonnicy i Patronki Europy, w sobotę wspomnienie Świętej Kingi, Dziewicy.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.