05.09.2021 – XXIII Niedziela w ciągu roku

I przepełnieni zdumieniem mówili: «Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę

1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Ogarnijmy naszą modlitwą dzieci , młodzież, nauczycieli i wychowawców.
  2. W niedzielę 12 września będzie miała miejsce beatyfikacja Księdza Kardynała Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża zajmujących się opieką nad niewidomymi w Laskach pod Warszawą.
  3. W poniedziałek 13 września zapraszam do Osetna na Mszę Świętą i Różaniec Fatimski o godzinie 20.00.
  4. 26 września będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 13.00.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna  w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  7. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę w dniach 20-21 wrzesień do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
  8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w środę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  9. Zapowiedź przedślubna III : Katarzyna Król i Łukasz Papmel zamieszkali w Rogowie Górowskim oraz Weronika Raczyńska zamieszkała Osetnie i Artur Zwolski – Valcourt zamieszkały w Częstochowie.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.