03.10.2021 – XXVII Niedziela w ciągu roku

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego

  1. Rozpoczął się miesiąc październik. Bezpośrednio po Mszach Świętych w tygodniu odmawiamy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam i zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w tej wspólnotowej modlitwie.
  2. Od października zmieniają się godziny Mszy Świętych w tygodniu. We wtorek i czwartek o 17.00 w Starej Górze, w środę i sobotę o 18.00 w Osetnie i w piątek o  16.00 w Ryczeniu.
  3. Kancelaria parafialna czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Węglewie i Tulcach oraz skansenu miniatur szlaku piastowskiego. Wyjazd z Osetna 16 października o 7.30. Zapisy w zakrystii.
  5. W Starej Górze w świetlicy w tym tygodniu odbędzie się zbiórka różnych rzeczy, której celem jest pomoc w zakupie leku dla małej Marysi. Szczegóły tej akcji będą na ulotkach rozdawanych przed kościołem. 
  6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, we wtorek Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.      
  7. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w niedzielę 17 października po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w Osetnie.  
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.