This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Baza Turystyczna w Parafii Osetno

logo turystyczna parafia

Dzięki darowiźnie Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie dwudziestu tysięcy złotych, został zakupiony domek typu "holenderskiego" oraz przyczepa kempingowa.Jest to zalążek bazy noclegowej dla seniorów, dzieci, osób niepełnosprawnych  przy Parafii Rzymskokatolickiej pw.Świętego Michała Archanioła w Osetnie, z przeznaczeniem na wypoczynek wczasowo -rekolekcyjny.

fundacja kghm stopka

Zdjęcia: