This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

„Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”.

  1. Dzisiejsza II Niedziela Adwentu jest jednocześnie Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dogmat ten ogłosił Papież Pius IX 8 grudnia 1854 roku.
  2. W niedziele adwentowe można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przez cały Adwent będzie można również składając ofiarę do skarbon ustawionych w kościołach przyczynić się do zakupu specjalistycznego łóżka dla chorych dzieci z Ośrodka w Wierzbicach. Na niedziele 15 grudnia młodzież ze Starej Góry kiermasz ozdób świątecznych którego dochód również będzie przeznaczony na zakup łóżka do Wierzbic.  
  3. Zapraszam w tygodniu na Msze Święte Roratnie. Zachęcam szczególnie dzieci. Jak co roku składamy Panu Jezusowi nasze dobre uczynki, które wypisujemy na kolorowych serduszkach. Zabierzmy również ze sobą lampiony.
  4. 20 grudnia w piątek będę również odwiedzał chorych przed świętami, proszę o zgłoszenie tych którzy chcieliby skorzystać ze Spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami a nie są odwiedzani co miesiąc.
  5. Rekolekcje adwentowe poprowadzą Ojcowie Oblaci z Kodnia. Będą one połączone z peregrynacją kopii Obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej. Rozpoczniemy je 17grudnia we wtorek i zakończymy 19 grudnia w czwartek. Plan szczegółowy jest wywieszony na plakatach. .  
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w piątek Świętą Łucję, Dziewicę i Męczennicę, w sobotę Świętego Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora kościoła.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.

plakat strona