21.02.2021 – I Niedziela Wielkiego Postu.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

  1. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Stasiu Karlińskim. Prośmy Pana Boga dla niego o powrót do zdrowia. Dziękuję za wsparcie finansowe dla Stasia udzielone  przez dwie ostatnie niedziele. Bóg zapłać za modlitwy i ofiary.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa. Po Mszy Świętej będzie można wesprzeć działalność zgromadzenia ofiarą składaną do puszek.
  3. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które będą w naszych kościołach w czwartki o godzinie 17.00 w Starej Górze, w piątki o godzinie 16.00 w Ryczeniu i w soboty o godzinie 18.00 w Osetnie.
  4. W Niedziele Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali   z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym roku to nabożeństwo będziemy odprawiali o godzinie 17.00. Dzisiaj  w Osetnie, następnie w Starej Górze i w Ryczeniu. 
  5. 26 lutego w piątek rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Stanisław, Redemptorysta z Głogowa. Msze Święte w czasie rekolekcji w piątek i sobotę będą sprawowanie o 16.00 w Ryczeniu, o 17.30 w Starej Górze i o 19.00 w Osetnie. Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę w czasie rekolekcji będą naszym podziękowaniem Ojcu Rekolekcjoniście.  
  6. Zachęcam do podarowania 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Oaza, którego celem jest wybudowanie domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. KRS Stowarzyszenia – 0000503238 
  7. Caritas jak co roku rozprowadza baranki z białej czekolady i skarbonki jałmużny wielkopostnej. Baranki są w cenie 5 złotych.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej. 
  9. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.  
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.