12.09.2021 – XXIV Niedziela w ciągu roku

I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie

  1. Dzisiejsza niedziela to szczególny dzień dla Polski. Dzisiaj dokona się ogłoszenie błogosławionymi Księdza Kardynała Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża zajmujących się opieką nad niewidomymi w Laskach pod Warszawą.
  2. Jutro w poniedziałek 13 września zapraszam do Osetna na Mszę Świętą i Różaniec Fatimski o godzinie 20.00.
  3. 26 września będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 13.00.      
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna  w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  6. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę w dniach 20-21 wrzesień do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu koło Jasła. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
  7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, w sobotę Świętego Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski.      
  8. Proszę rodziców o zgłoszenie dzieci klas III do przygotowania do I Komunii Świętej. Młodzież klas VII i VIII proszę o zgłaszanie się do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. 
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.