26.09.2021 – XXVI Niedziela w ciągu roku

Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody

  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła. Suma odpustowa w Osetnie o godzinie 13.00. Witamy w naszej parafii księdza Stanisława Gorczakowskiego  SDB proboszcza parafii pw. Świętego Jana Bosco w Lubinie.      
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna  w środę i sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  3. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  4. W tym tygodniu w piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Bezpośrednio po Mszach Świętych w tygodniu będziemy odmawiali Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam i zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w tej wspólnotowej modlitwie.
  5. Od października zmieniają się godziny Mszy Świętych w tygodniu. We wtorek i czwartek o 17.00 w Starej Górze, w środę i sobotę o 18.00 w Osetnie i w piątek o 16.00 w Ryczeniu.
  6. W piątek odwiedzę chorych w domach z racji I Piątku miesiąca.  
  7. W sobotę 2 października o godzinie 19.00 w Luboszycach rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. 
  8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Świętego Wincentego A Paulo, Prezbitera, we wtorek Świętego Wacława, Męczennika, w środę Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek Świętego Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła, w piątek Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.    
  9. Proszę rodziców o zgłoszenie dzieci klas III do przygotowania do I Komunii Świętej. Młodzież klas VII i VIII proszę o zgłaszanie się do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. 
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę oraz za pośrednictwem konta bankowego.