28.11.2021 – I Niedziela Adwentu.

„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela zarówno na końcu czasów jak i podczas przeżywania świąt Bożego Narodzenia.
  2. W niedziele adwentowe będzie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są również kalendarze katolickie na rok 2022. Ofiary składane za opłatki wigilijne będą przeznaczone na opłatę ubezpieczenia kościołów.    
  3. Zapraszam w tygodniu na Msze Święte Roratnie.
  4. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną w ich domach. 23  grudnia w czwartek, będę również odwiedzał chorych, proszę o zgłoszenie tych którzy chcieliby skorzystać ze Spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami a nie są odwiedzani co miesiąc.
  5. W niedzielę 5 grudnia będziemy gościli w naszej parafii księdza Zenona Hnatczaka salezjanina ze Wschowy.    
  6. Dziękuję bardzo serdeczne za przyniesione pampersy i środki czystości dla dzieci niepełnosprawnych z Wierzbic. 
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w sobotę po Mszy Świętej wieczornej. 
  8. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed każdą Mszą Świętą.
  9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we wtorek święto Świętego Andrzeja, Apostoła, w piątek Świętego Franciszka Ksawerego, Prezbitera, w sobotę Świętej Barbary, Dziewicy i Męczennicy.  
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary składane na tacę.